TEOG Türkçe Dersi Merkezi Ortak Sınav Konuları

38610

TEOG, OGES veya Merkezi Sistem Ortak Sınavlar olarak adlandırılan, 2013 ve 2014’te 8. sınıflar için uygulanmaya başlanan yeni sistemde 1. dönem ve 2. dönemde birer tane olmak üzere toplam 2 yazılı merkezi olarak yapılmaktadır.

2014-2015 8. sınıf TEOG Türkçe dersi konu listesini sizler için özel olarak hazırladık. 1. dönem TEOG konularıyla 2. dönem TEOG konularını ayrı ayrı liste halinde sıraladık. TEOG Türkçe konu listemizi incelemeden önce lütfen aşağıdaki uyarıyı okuyunuz.

 

UYARI

MEB, 2014-2015 TEOG Türkçe Ortak Sınavı için hazırladığı konu dağılımı çizelgesinde genellikle dil bilgisi ana başlığı altındaki konulara yer vermiştir. Anlam bilgisi, yazım bilgisi ana başlığı altındaki konulara ise tüm sınıf seviyelerinde (6, 7 ve 8. sınıflar) aynı olması ve metinlerin içeriğine göre kazanımların dağılımının değişmesi sebebiyle kesin bir sınır koymamıştır. Dolayısıyla TEOG Türkçe Ortak Sınavı’nda çıkacak konuların tamamını içeren kesin bir konu listesi bulunmamaktadır.

Bu listede yer alan yıldız (*) ile işaretlenmiş konular MEB’in yayınladığı konu dağılımı çizelgesinde resmi olarak listelenen konulardır, geri kalan konular ise sizlere yardımcı olmak amacıyla 8. sınıf ders kitabındaki etkinlikler ve 8. sınıf ünitelendirilmiş yıllık planındaki kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu sebeple listede yer alan / almayan konulardan Dil-Bilgisi.net sorumlu tutulamaz.

1. DÖNEM TEOG Türkçe Ortak Sınav Konuları

» Anlam Bilgisi

» Sözcükte Anlam

» Cümlede Anlam

» Parçada Anlam

» Yazım Bilgisi

» Dil Bilgisi

» Edebi Türler ve Söz Sanatları

2. DÖNEM TEOG Türkçe Ortak Sınav Konuları

» Anlam Bilgisi

» Sözcükte Anlam

» Cümlede Anlam

» Parçada Anlam

» Yazım Bilgisi

» Dil Bilgisi

» Edebi Türler ve Söz Sanatları

YORUMLA(R)

Lütfen yorum yazarken Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz.

Türkçe yazım kurallarına uyulmayan, ziyaretçilere yarar sağlamayacak nitelikteki yorumlar onaylanmayacaktır!